Kuzenim http://www.redcafe.net/ isimli Manchester United taraftar forumuna bir gözatmamı söyledi ve Our Champions League Group (Şampiyonlar Ligi'ndeki Grubumuz) adında Şampiyonlar Ligi Kuralarının konuşulduğu bir başlığı gördüm. Hemen konuyu incelemeye başladım. Henüz 3 sayfa yorum yapılmış forumda ve genel kanı "kolay ama yine de nolur nolmaz tehlikeli olabilecek takımlar var" şeklinde.


Başlığı açan kişi özetle "Türkiye,Rusya ve Almanya hiç de hafife alınacak bir grup değil özellikle CSKA ile kış şartlarında karşılaşacağımız düşünülürse" şeklinde bir yorum getirmiş. Ardından da yorumlar dökülmeye başlamış ilk yorumlar, "çok kolay bir grup" şeklinde değerlendirilmiş ancak onları uyaran bi kaç kişi olmuş o kadar da kolay olmayacağı şeklinde. Genel olarak da İç Saha maçlarında galibiyetin kolay olduğundan ancak zor deplasmanların onları beklediğinden bahsedenler olmuş. Şampiyonlar Ligi Fikstrünün'de belli olmasıyla lig fikstüründe içeride Manchester City ile, deplasmanda Liverpool ile ve yine bir zorlu bir deplasman olan Chelsea ile dışarıda oynadıktan sonra Şampiyonlar Ligi deplasmanlarının oynanacak olması onları korkutan bir unsur olmuş.

Wolfsburg'un 4.Torbadan gelip de hiç de kolay bir rakip olmadığını düşünenler de ağırlıkta. Dzeko ve Graffite'den korkanlar ve sürekli onlara dikkat çekenlerin sayısı da fazla ve bu kişiler Wolfsburg'un boşuna Almanya Bundesliga Şampiyonu olmadığını söylüyorlar.

Moskova'nın soğuk kış şartlarına dikkat çekilmiş ve oradaki deplasmanın zor olabileceğinden söz edilmiş.

İstanbul üzerine özellikle bir yorum olmasa da dikkat çeken özelllikle İstanbul ve Beşiktaş'ın tehlikeli olabileceğine dikkat çekilen bir kaç yorum var. Şöyle bir yorum var ki Beşiktaş Taraftarının ve İstanbul Deplasmanlarının önemine dikkat çekiyor:

"Besiktas could be dangerous in Turkey because of the unbelievable atmosphere in the stadium, one of the top 3 atmospheres in Europe in my opinion with Red Star Belgrade and Panathinaikos. However their team is mainly composed of subdued names so they will probably not contend with us on a longer term."

Türkçe'ye çevirecek olursak : Beşiktaş Türkiye'de bizim için tehlikeli olabilir bunun sebebi stadlarındaki inanılmaz atmosfer,bana göre Avrupada KIZILYILDIZ VE PANATİNAHİKOS'la beraber en iyi 3 tribün arasındalar.
Buradan sonrasında kadrodaki isimlerin Manchester'a çok fazla zorluk çıkaramayabileceğinden sözediyor.


ve tahmini olarak yaptığı sıralama da 1. United,2. CSKA,3. Besiktas,4. Wolfsburg olacağını söylüyor

Bir Türk ve bir Beşiktaş'lı olarak hoşuma giden bir yorum ayrıca bir konu daha açılmış ve bu konu Besiktas away (Beşiktaş deplasmanı). İstanbul'daki deplasmandan bahsediyorlar;
ilk mesaj korkulu ve şüpheli gözlerle bakan bir smiley işe o smiley: "Çok gürültülü ve güzel bir atmosfere sahip" olmasından bahsediliyor ayrıca "GALATASARAY taraftarı daha iyi değil mi?" sorusuna verilen bir cevap : "Hayır daha iyi değil o küçük stadlarına rağmen Beşiktaşlılar onlardan daha iyiler. Galatasaray'ın daha iyi olduğunu söylemek ne kadar kötü bir teşebbüs." Bunu destekleyen bir başka kişi de Fenerbahçe taraftarının Partizan maçına az kişiyle gelip iyi ses çıkarmasından bahsediyor ve sonrasında "Beşiktaş taraftarı ÇARŞI onlardan daha da iyidir 1 Numaradır." diyor ve küçük stadların daha iyi atmosferler oluşturacağından söz ediyor.
Yine Beşiktaş üzerine ilginç bir yorum da Rüştü üzerinden geliyor,şaşkın bir yorumda bulunan bir başka İngiliz;Beşiktaş'ı Rüştü'den bildiğini söylüyor ve ekliyor "Rüştü savaş boyaları sürerek maça çıkardı diyor." Beşiktaş taraftarının namı burada da sürmekte.
Beşiktaş İstanbul deplasmanına gitmeli diyen bir kaç kişi daha var. Bir de forumda 1500'e yakın mesajı bulunan adından anlaşılana göre(Burak1878) Türk olduğunu düşündüğüm bir kişi Beşiktaş'ın son şampiyon olmasına rağmen Manchester'ı pek de zorlayamayacağından bahsediyor. Ayrıca Beşiktaş'ın ligdeki durumundan bilgiler veri sürekli kötü yorumlarda bulunuyor.


Sonuç kısmını getirecek olursak, Manchester'lılar bizdeki pek çok insanın "elini kolunu salllayarak gruptan çıkar" düşüncesine karşın kendi takımları konusunda ihtiyatlı konuşuyorlar. Deplasmanların kendilerine zorluk çıkarabileceğinden bahsediyorlar ama yine de genel çoğunluk gruptan çıkılabileceğine inanıyor. İnter,Real Madrid,Juve ve Atletico'dan birisini çekmedikleri için de mutlular. Onları tek korkutan daha önce de bahsettiğimiz gibi Şampiyonlar ligi deplasmanlarından önce oynayacakları Manchester City (iç saha), Liverpool (dış saha) ve Chelsea (dış saha) maçları.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.