Mesele Eşek Olmamakta!


Fıkra mı, kıssa mı vecize mi dersiniz artık bilemem;

" Bir yerde eşeklere acımasızca semer vurup yük yükleyen bir semerci varmış. Semer vurup çok büyük yükler bindirirmiş. Bundan rahatsız olan eşekler bi hocaya gidip bu işten kurtulmanın yolunu ararlar. Gittikleri hoca der ki: "Dua yapayım semerci ölsün?". Fikir mantıklı gelmiştir eşeklere. Kabul ederler ve bir süre sonra semerci ölmüştür. Eşekler rahatladıklarını düşünürler ancak yeni semerci gelir ve ağır yükler binmeye devam eder. Eşekler yine aynı hocada ararlar çareyi ve yine bir dua ile semerciyi öldürmeye karar verirler. Plan tutmuştur yeni semerci de yolcu. Eşekler "bu sefer" derken yine rahat göremezler sistem aynen devam; yeni semerci ve yine ağır yükler yüklenir sırtlarına. Danıştıkları ve dua ile semercileri ölmesini sağlayan hocayı değiştirmekte ararlar çareyi. Düşerler yola bi başka hocaya gidip durumu anlatırlar.

Hoca anlatılanları dinler ve der ki; "Sizin duanız yanlış. Semerciden kurtulmaya dua edeceğinize eşeklikten kurtulmaya dua etsenize"


İşte hikâye bu; eşekler haliyle işi geç farkeder ve çekerler durumun acısını."Sen eşek olursan semer vuran çok olur" diyerek noktalıyorum.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.