Şehir içindeki otobüs yolculuklarımızda bir kız ya da kızlar açısından yakışıklı bir erkek görürüz ve belki de yolculuk boyu "keseriz/kesişiriz". Sonrasında da o insanı bir daha görebilmek umuduyla o otobüse bineriz ya da çarşıda sokakta gezerken sağa sola bakarız.

Bir ortamda karşılaşabilmek için ya da bir arkadaşının arkadaşı olması ihtimalini hesap edersin ama hep nafile çıkar.

Web 2.0'dan bahsetmiştik ve insanların bunun gelişmesiyle sosyal ağlara ilgisini söylemiştik. Türk sosyal ağları da çoğalmaya başladı. Bunlardan ilginç olan bir tanesi de çok ilginç bir şeye hizmet ediyor; yukarıda bahsettiğim olayda,otobüste gördüğünüz insanı bulamama derdini ortadan kaldırıyor. www.otobustegordum.com. Sitede İzmir, Adana, Eskişehir, İstanbul ve Ankara şehirlerinin otobüs ve metro hatları var. Sitenin sloganı da "onu otobüste gördüm bir daha bulamadım SON!" şeklinde. Üyelikten sonra hangi hattı kullandıysanız o hatta arama yapıyorsunuz ve eğer o kız buraya üyeyse "aha işte o" deyip hemen muhabbete başlıyosunuz. Sonra da otobüsteki 5 dakikalık göz göze gelmeler geçici bir heves olarak kalmıyor. Bu site tutarsa yepyeni aşklar otobüslerde de başlar. Otobüste gördüğünüz kızı bir daha görebilirsiniz neden olmasın denemekte fayda var.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.