Not'lara Verilen Tepkiler


Vizelerde son düzlüğe girilmeye başlanılmasıyla beraber notlar da ufaktan ufaktan açıklanıyor. Herkes birbirine notunu sorduğunda verilen tepkiler hep çok benzer oluyor. İşte onları bi gruplarsak not not şu tip tepkiler çıkıyor:

0-30 arası alırsanız: "Hadi yaa niye yapamadın yaa?.." gibi sıcak görünmeye çalışan tipler vardır bu tipler notun dibine vurmuştur 60'ı geçeli çook olmuştur. Bir de sizin gibi bi başka mazlum daha vardır; "aynı ben de yaa yapamadım ne biçim sormuş öyle" diyen hocayı suçlayan ve sizin hiç suçunuz olmadığını ima edip kader birliği çabasına giren tiplerdir bunlar da.
30-40 arasında "finalde yaparsın (belki)" tarzı hadi koçum dercesine gazlı umut veren cümleler kurulur. Siz de o sınavda az çalışmanıza rağmen o notu almışsınızdır ve büyük gazdasınızdır; "Kesin geçecem abi ben bu heriften" gibi o anlık gazla söylenen cümleleri yerleştiriverirsiniz.
(60 geçme notudur) 50-60 arası alırsanız tepkiler de şöyle olur; "eh iyi ya" gibi "bari finalde de yakın yapar geçersin" gibi cümleler kurulur. Çok da umursanmaz, o notlar boynu bükük, yoruma kapalı kalırlar. (Özellikle 60 ise not, 50 ise biraz daha gaza açıktır)
60'tan yukarısında tepkiler kişiden kişiye değişir; 70 falan ise "oo iyimiş" gibi cümleler kurulur, 80 ve üstünde "ohaaaa be abi" diye inekliğe hayranlık belirten cümleler argo biçimde kurulur.
Zaten 100'se not bi daha o kişiyle konuşmama kararı bile alınabilir.

Bi de düşük alan kendinden bi tane daha aramak ve bulmak ümidiyle sorar, yüksek alan da bakalım bi ben mi zekiyim yoksa herkes mi böyle diye sorular sorar.

Bu saydıklarım normal bir üniversite öğrencisi içindir. Öyle her sınavı 80-90 olan, inek tipler bu yazıda kendini bulamazlar. Onların psikolojisinden anlamak biraz zor çünkü ben de daha sıradan, ligin filaş ekibi tarzında bir kişiyim. Bi bakarsın 80-90 bi bakarsınız küme düşüyoruz 30-40. İnişli çıkışlı grafikli öğrencilere selam olsun diyerek noktayı bırakıyorum buraya. Devam etmek isteyen yorumlardan anlatsın.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.