Misilleme Böyle Yapılır


Çok değil daha yeni hatırlıyorsunuz İsrail, Türk Büyükelçisini çağırıp aklınca onun üzerinden Türk Devletine "uyarı" verdi. Devletler bu tür konulara sessiz kalmazlar mutlaka bir yerlerde karşılığı verilir. Bugün de misillemesi geldi.
Nasıl mı?
Haberin tüm detayları için buraya
Şimdi anlatayım;
Ehud Barak bir Savunma Bakanı ve onu karşılaması gereken makam Savunma Bakanlığı'dır.
Ehud Barak geldiğinde de Milli Savunma Bakanımız Vecdi Gönül'ün karşılaması gerekliydi. Ancak karşılamada Ankara Vali Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanlığı'nı temsilen bir tuğgeneral karşılamış.

Eskiden tarih kitaplarında okurduk, "Osmanlı Sadrazamı Avusturya Kralı ile eşdeğerdedir" denilirdi, burada yücelik gösterilirdi.

Devletimiz İsrail'e öyle bir cevap verdi ki bakanlarıyla Vali bile değil yardımcısını muhattap etti. Vali yardımcısı kaymakam statüsünde bir kişidir. Yine askeri alanda da tuğgeneral ile muhattap ediyor.

Bu bir cevaptır,hala durumu ayıkmayanlar varsa diye dedim.
Ayrıca ne Başbakan,ne Cumhurbaşkanı ne de Genelkurmay Başkanı görüşmeyi kabul etmiş. Yurt dışı ve şehir dışı gezilerini bahane etmişler. Acaba hepsi bir tesadüf mü?

Dış Politika'da Türkiye'nin geldiği nokta ve gücü görmemiz açısından önemli bir hareketti bugünkü.

Ayrıca bu görüşmede daha geçenlerde bahsettiğim casus uçakların da görüşmesi yapılmış gündemi önceden gördüm diyip de gazetecilerin yalanlarından atayım.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.