Sabetayizm kavramını Soner Yalçın'ın kitabından önce duymuştum ve biliyordum. Türkiye'de bu kavramı gündeme getiren ve sokaktaki ayakkabıcıya kadar duyuran Efendi Soner Yalçın. Kendisi de (tahmince) bir Efendi olan Soner Yalçın, Efendi kitabında Atatürk'ün tüm çevresini Sabetaycı yaptı ve hepsine "Efendi" dedi.Türkiye'deki kimliğinden asla şüphe edilmeyecek kişileri bile Sabetaycı yaptı. Doğru bilginin yanına çok fazla yanlış bilgiyi de sıkıştırarak bu kavramı bütün halka tanıttı. (Hala bilmeyenler buraya)
Son zamanlarda da Murat Bardakçı kendisi de bir Selanik göçmeni olan Cemil İpekçi'yi (aynı zamanda MHP-DSP-ANAP dönemi dışişleri bakanı İsmail Cem'in kuzeni olur) de programına davet ederek konuyu yeniden tartışmıştı.
Soner Yalçın'ın da desteklediği site olan OdaTv.com bu konuyu ele almış Murat Bardakçı'yı da Sabetay yapmış (değildir diye bir iddiam yok ama vardır diye de kesin bir delilim yok) sonuna da "bırakın da konuyu uzmanlar incelesin" demiş.

Buradan şu görülüyor ki Soner Yalçın ve ekibi kendisini Türkiye Sabetay Belirleme Kurumu ilan etmiş ve kendilerini de uzman olarak görüyorlar. Çok saçma geldi işte o saçma yazı da burada.

Soner Yalçın acaba ne zaman kitabı MI6'dan ya da bi başka gizli servisten aldığını altına sadece imzasını attığını söyleyecek ve herkese Efendi demekten vazgeçip Efendi olduğunu açıklayacak?

Sabetayizm'i de sektör haline getirdik hadi güzel ülkem oyalanacak bir konu daha bize.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.