44 Yıl Sonra Yine Aynı Pozisyon!

1966 yılı, maç 2-2. Almanya ve İngiltere Dünya Kupası finalinde karşı karşıya. Üst direkten dönüp çizgiden seken bir top ve itirazlara rağmen verilen bir gol kararı. O zamanın teknolojisiyle ve yayıncılığıyla hala tartışılırlığını sürdüren bir karar. İngiltere'nin üst direkten dönen ve yerden seken topunun hakem tarafından gol olarak değer kazandırılmasından sonra İngiltere kupayı alır.

Yıl 2010, Dünya Kupası "En İyi 16" Mücadelesinde karşılaşan iki takım yine aynı. Yine tartışmalı bir karar ancak bugünün teknolojisi her türlü bu pozisyonun gol olduğunu gösteriyor. Hakem golü vermedi ve doğal olarak durumu 2-2'ye getiremeyen İngiltere 4-1 yenilerek tarihi bir yenilgi aldı.

Belki de o günkü pozisyon gol değildi (ki tv'deki görüntülerden hatırladığım kadarıyla gol değildi yönünde) ve bugün de intikam alınmış oldu. Adaletin tecellisi midir ki?

İşte o gün ve bugüne ait 2 resim:
Ve o günün maçı tartışmalı gol 01.25'te. Benim kanaatim topun çizgiyi geçmediği şeklinde ve belki de buna 44 yıl sonra tecelli eden ilahi adalet de denilebilir.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.