Dün tüm gündem maddelerinden sıyrılan çok garip bir haber vardı, İspanya Gizli Servisinin lütfu mudur yoksa "uzaylı"yı kötü anlamda mı kullanmıştır anlayamadım ama
uzaylıların Türkçe'ye benzer bir dil kullandığından bahsediyordu gazete haberleri. İspanya Gizli Servisi böyle bi tespitte bulunmuş.

Uzaylılar var mı yok mu daha onu çözememişken Türkçe konuştuklarını söylediler. GORA gerçek mi oldu ne?
-Bu ne?
-Dolar.
-Dolar mı?
-Türk Lirası var.
-Türk Lirası..olur.


Belki de tespiti yapan kişi GORA'yı izledi sonra uyudu ve rüyasına girdi sonuç olarak böyle bi kanıya vardı.:)

Konula ilgili Serdar Turgut'un hiç şaşmadığı yazısı bugün gayet açıklayıcı. Olaya hiç şaşmayan Serdar Turgut şöyle diyor:


Bunda şaşıracak ne var ki?
UZAYLILARIN Türkçe konuştukları anlaşıldı. Doğrusunu isterseniz ben hiç şaşırmadım bu habere. Dünyadaki her insanın temelde Türk olduğunun söylenebildiği bu dünyada, uzaylıların da Türk olmaktan muaf olabileceklerini düşünmek saflıktı bence. Uzaylıların, Türklüğün bu kadar yaygın olduğu kâinatta başka bir dil konuşabilmeleri de onlara yakışmazdı

İspanyol ulusal gizli servisinin hazırladığı raporda, sadece tek bir hatanın olması ihtimali var. Başka acil işi olmadığından olsa gerek, uzaylıları arayıp bulmuş olan bu istihbarat servisi, uzaylıları dinledikten sonra onların konuştuğu tuhaf ve komik lisanın olsa olsa ancak Türkçe olabileceğine karar vermiş olabilirler.

Biliyorsunuz, Türkçe son yıllarda hayli tuhaflaşmaya başladı; özellikle hayatla ilgili tüm bilgilerini, kültürlerini televizyon dizilerinden alan insanlar, dilimizden “R” ve “Ş” kelimelerini ebediyen atıp haylaz veletler gibi konuşmaya başladılar ve çoğu da konuşurken moronları andırıyorlar. Bu insanlar, örneğin “ASKIM GELİYOOO” türünden cümleler kurabilerek yaşamlarını sürdürüyorlar. Absürd konuşmaya başlayan bu kavmi, 2000 yılında Alpha Centauri yıldız sisteminden (Bu yıldız sistemi de artık sinir bozmaya başladı. Uzayla ilgili her garip, absürd olayda illa onun adının geçmesi nedense gerekiyor) gelip dünyayı ziyaret ettikleri anlaşılan uzaylıların da görüp duymuş olmaları ihtimali yüksektir. Uzaylılar, dil alışkanlıklarına en fazla uyan lisanın bu olduğuna karar verip artık bugünlerde Türkçe olarak nitelendirilmesi imkânsız olan bu tuhaflığı konuşmayı öğrenerek ülkelerine dönmüşlerdir. Hele Türkiye’de kaldıkları sürede bir televizyon dizisi seyrettilerse, dil yapıları muhakkak kalıcı bir şekilde deforme olmuştur. Ki uzaylıların Türklere bakarak tüm insanlığın boş vakitlerinde daima abuk diziler seyretmelerinin normal olduğunu zannedip dünyalı gibi davranmak arzuları nedeniyle televizyon seyrettikleri de kesindir.

Dolayısıyla uzaylıların Türklükten nasiplerini almış olmaları şaşırtıcı olmamakla birlikte, Türkçe’ye benzediği sanılan o lisanın artık Türkçe olmadığını üzülerek ifade etmeye mecburum.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.