Yaz geldi malum, hit parçalar hareketli şarkılar kop kop olmalı. Radyoda çalacak parçalar hazırlanmalı, radyoların da iki gram sürülecek aklı yokmuş gibi 3 tane şarkıyı çalıp çalıp duruyo: Bodrum,Evli Mutlu Çocuklu bi de o "muhteşem söz yazarı" soner Sarıkabadayı'nın (deniz kestane'nin deyimiyle) "kennnnnsssi yazdıığğğ,kenssssi bozduuğ" şarkısı. Peki bi popçusunuz ve "hit parçaya" ihtiyaç var, e malum yaz geldi albüm satamayız millet bu kıçı kırık sözlere iki kuruş para vermez de; hani sağda solda konser alabilmek, tv programlarına çıkabilmek için lazım bu parçalar.

Demet Akalın şarkısı yapma formulünü bi yerden bulursanız onu önce uygulayın,ben onu da katıp ona biraz ek yapacağım:
-Öncelikle cukka cukka dıp tıs dıp tıs bi müziğimiz olmalı. Heh yaptık mı onu?

-O zaman yeni ayrıldığımız bi sevgili lazım (bu hayali de olabilir).
-Ondan bi nefret onla olmayan yürümeyen şeyler olmalı sözlerin içinde. "bodruma da gittik,istanbulda da yaşadık olmadı" falan filan.
-Onu da eklediysek şarkılara ingilizce sözler, ritmi hızlandıracak şarkıyı hareketlendirecek ingilizce bir cümlelik ağızdan bi seferde çıkabilecek sözler gerekli,misal: şeyk yo badi, lets go falan gibi.

-Bunları da ünlü bir zamanların RAPçi diceyi Funky C söylerse daha da heycanlı olacaktır.

Sözler aslında hep sıradan, bazen arabesk isyankarlığını barındırsa da daha sıradan olmalı. Ayrıldığın sevgiliyi fazla tınlamamalı onu aşağılamak serbest hatta yenisini bulup eskisine sallarsan o da güzel bi "hit" olur.

Şimdi yaz müziğimiz hazııır, o zaman hadi müzik yapmaya.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.