Kapitalizmin Takımı BeşiktaşYıllardır kulübü kendine borçlandıra borçlandıra kulüpte denge bırakmayan yöneticilerimiz önemli transferler yapınca kulübe destek için forma alın diyorlar. Tabii ki bu transferleri beğeniyorsak ve takımımız için fedakarlık gerekliyse hazırız. Forza Forum'da da bu konu tartışmaya açılmış ve forma alın önerisinde bulunulmuş, çoğu kişi de radara alkollü yakalanmış şöför gibi ben 1 tane aldım ben bi tane daha alcam gibisinden raporlar vermiş. Kimisi de ülke şartlarına dikkati çekmiş ve alamadıklarından bahsetmiş. E malum forma 90 TL. Bazı arkadaşlar da sigara içme,şurdan kıs burdan kıs formayı al diyorlar. Hatta formanın faturasını foruma ibraz etmeyenleri foruma almayalım gibi öneriler bile gelmiş. Hey gidi hey, Halkın Takımı ve onun taraftarlarına bak. Ne hale gelmişiz be yazık! Ordan burdan kısmak kolaydı zaten, çoluk çocuk derdi mi dersin, okul derdi mi? İnsanlar akşam evine yemek zor götürüyor. Kısmak 16-17 yaşlarında, babasının yanında harçlıkla yaşayan arkadaşlara kolay geliyor tabi.

20 lira maliyetli ürünleri 90'a satarsan ben alamam tabii ki de. Forma ya bu al giy üstüne ne işliyosun altın mı üstüne?

Belki de daha düşük bi maliyeti var bunun, kimse bana marka değeri, kulüp değeri bahsetmesin arkadaş. Alamıyorum! Ekonomik gücümüz kendi kendimize yetiyor(çok şükür), bir öğrenci olarak kimseye muhtaç kalmadan yaşıyorum ama ben bırak öğrenciyi,okulu bitirip ertesi gün iş garantili olsam peşin para verseler yine veremem 90 TL. Anadolu kulüpleri 30-40 TL'ye çekiyorlar, onlar salak mı da çekiyor fiyatları aşağıya? Onların formaları dandik üretim mi? Bi kere ben bu işin maliyetini de bildiğim için elim gitmiyor ya 90 TL'ye.

Beşiktaş Yönetimi formaları 40 TL'ye satsın ya da 50. O zaman görülür işte satışlar nasıl artıyor, ama biz aldıkça daha formaları böyle satacak çok adam bulunur. Kartal Yuvasında sadece forma da değil ki,bileklik alıyorsun o lastik bileklikler bile 5 TL. Alıyordum eskidikçe, yardıma gidiyor diye düşünerek acımadan alıyordum. Tabi ondan da sıcaklar dolayısıyla vazgeçtim (bileğimi yakıyor). En fazla iyi bi tişört denk gelirse alırım, tişörtler de ayrı bi uçuyor, tasarım adına bişey yok 50 TL,40 TL orası da ayrı bi konu. O paraları verenlere saygım vardır, versinler kendi paraları ama ben bu paraları veremem.

Yönetime de gelince bedavaya yöneticilik yok Türkiye'de.
Yıldırım Demirören kaç paralık reklam yaptı yıllardır keza diğerleri de öyle. Bırakın da versinler iki transfer parası. Ya düzenli sistemi oturturlar gelir gider dengesi ya Türkiye'de olduklarını unutmadan fiyat etiketi eklerler bu ürünlere ya da ceplerinden çıkan paraya acımazlar!.

Halkın takımı olduğunu söyleyen kulübümüz hiç de halkın değil kapitalist sistemin takımı. Önerilere bakalım, parası olmayan gitsin burdan. Yani seçkinlerin, forma alanların forumu olsun forza. Halkın takımı olduğumuzu bari forumlarda yaşayalım bırakın da.

Gel gelelim kulüp bu işe el atmadıkça hiç bişeyden yakınamaz, "halkın takımı" olmak Çarşı'nın Sol kültürden gelen bir ağız alışkanlığından öteye de gidemez!.

Bu forma kutsaldır nasip olmaz herkese, bi de öğrenciye işçiye emekliye vesaire vesaire!

2 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

B U Z G İ B İ G O L dedi ki...

http://buzgibigol.blogspot.com/2010/08/6-forma-1-asgari-ucret.html nacizane paylaşayım dedim, lütfen yorumlarada göz atın...

kartalizma_okan dedi ki...

yalnız olmadığımı bilmek güzel, demek ki tek muhalif ses ben değilim. Ama naparsın işte o kadar teslimiyetçi olunmuş ki formanın fiyatını tartışmak yerine bi siyah tişört giy diyolar.

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.