Mario Oyununa Dahil Olabileceğiniz Oda


Geçmişi anmak kötü gelir bazen, bazense hoş anılar vardır. Mario da bunlardan biri bence. Daha önce Mario'nun tesisatçılık dışında seçebileceği alternatif mesleklerden söz etmiştik. (Mario Bir Tesisatçı Olmasaydı?) Çocukluk günlerimizin en deli heycanlandarındandı MARIO! Ne oyundu, ne teknolojiydi be! Düşünemiyorduk bile ki bunları. Yaşıyorduk oyunu sadece.
Genç bir tasarımcı Antoinette J. Citizen Süper Mario oyununun ilk bölümünü bir odaya tasarlamış. Tüm tuğlalar, soru işaretli kutular, altınlar ve kutular. 3 Boyutlu kutular ve oyunla birebir planlanmış bir arkaplan. Ses efektleriyle birlikte oyunu yaşayabileceğiniz bir oda. Atarilerimizde Mario oyununa yıllarını vermiş kişilerden biri olarak böyle bir maceraya girmeyi çok isterdim.

Buna benzer bir başka "oyun alanı" ise Sokak Sanatçısı Katie Sokoler tarafından New York sokaklarının Pac-Man oyunu gibi tasarlanmış hali. Elbet pek çoğumuz da Pac-Man için çokça vaktimizi heba etmişizdir.

Pac-Man karakterleri ve noktalarla New York sokaklarını hareketlendirmiş bu sanatçı da. Keşke bizim vandal-spreycilerimiz de insanların dükkanlarını, evlerini spreyleriyle kirleteceğine daha uygun boş yerleri daha akılcı şekillerle donatsa diyor insan.

İşte Mario ve Pac-Man'den resimler:

Devamı için..


Devamı İçin

1 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

meyve kesme oyunu dedi ki...

off off ne cok oynardık süper mario, senle büyüdük be mario

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.