Ülkemi Seven(!) Bir Misyoner Kadın


Türk tarihi çok geniştir, Orta Asya'dan Anadolu'ya kadar bilinen 17 devlet vardır. Elbet bu devletler kurulurken büyük kahramanlık hikayeleri yaşandı. Bilimden sanata pek çok insanımız yaşadı. Peki Türk Sineması ya da Dizi Tarihi bu insanlardan kaçından bahseder? Bi Mimar Sinan, bi Mevlana hakkında kaç film vardır? Hiç yok desek? Olsa olsa kalitesiz ucuz maliyetli yapımlar. Aslında Mahmut Çetin'in "X İlişkiler" kitabını okuduğunuzda bunun bir rastlantı olmadığını anlarsınız ama neyse ben açmıyorum ağzımı.

Dünya tarihinin seyrini değişmiş bir fetih vardır ki Bizans'ın sonunu getirmiştir ve o fetih hala daha Batı toplumlarınca unutulmayıp intikamı alınmak üzere akılda tutuluyor! Peki sinemamız bunun için kaç film yaptı? Tabii ki SIFIR! Muhteşem bir strateji, devlet adamlığı, inanç, kudret ve kuvvet ama bahseden yok!

Dizilerimizde de bir dizi Kanuni'nin hain eşi Hürrem Sultan'dan bahsetti ve onu da oynayan Gülben Ergen'di yani Yılmaz Erdoğan'ın yengesi! Kahraman kadınlarımızdan bahseden yine olmadı!

Peki Abdülhamit'in muhteşem istihbarat teşkilatını hangi filmde duyarsınız? Ondan da bahseden olmadı! Ondan da Kızıl Sultan diye Abdülhamit Düşerken diye bahsedildi! Rezalet!

O kadar uzağa değil yakına gelelim, kaç tane adam gibi Kurtuluş Savaşı filmi yapıldı bu ülkede? Kaç tane vatansever hikayesi anlatıldı ha? Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında bile saptırmalı filmler yapıldı, onun insani yönleri de var diyerekten!

Kanal D şimdi Türkan Saylan'ın dizisini yapıyor. Hem de büyük vatansever olarak!
Yani MİT raporlarıyla misyonerliği belgelenmiş bir kadın. Yaptığı projesiyle tek bir yöreye hizmet eden bir kadın! "Türkler hep yakıp yıkmıştır" diyen bir kadın! Ulusalcılarımızın da buna rağmen arkasında durduğu bir kadın! Hristiyanlığı yaymaya çalışan bir kadın! Hristiyanlığa saygımız var ama Prof.Dr. Cemalettin Taşkıran'ın dersimizde ettiği şu sözü eklemek isterim: "Benim ülkemde gizli faaliyetlerinle Hristiyanlığı yayamazsın. Karşılığında para gibi bir şey vaadederek dinimden vazgeçirmeyi teklif edemezsin! Git kilisede yap ibadetini. Gizli evlerde masum çocukları bir şeyler uğruna kandırarak yapma!". Kripto olan her şeyden şüphe ederim! Zaten bunun adı ajanlık faaliyetidir. MİT de bu kadını misyoner olarak raporlamıştır.

Burs verdiği öğrencilerin PKK'lı olduğu ortaya çıktı. Ailesi başörtülü öğrencilerin bursunun kesildiği ortaya çıktı. Ama o bir VATANSEVER(!) Olur mu yahu o vatanını seviyor ve barbar Türk olduğunu söylüyor! Batı toplumunun Tanrı'ya insan kurban ettiği dönemde bile at kurban eden bir medeniyetten bahsediyor Saylan.

Ben kabul edemiyorum! Bu nasıl bi sevgidir ki vatanı bölmek isteyenlere burs veriyorsun, bu nasıl "özgür düşünce"dir ki namaz ile baleyi kıyaslayabiliyorsun! Ailesinde başörtülü olan birinden sanane, bu yaptığın insanları "bizler ve onlar" diye ayırmak değildir de nedir?

UYUMA TÜRK MİLLETİ! MİT, misyoner raporu veriyor bu kadın hakkında.

Bu kadın Türk subaylarımız genç kızlarımızla yatmalı diyor böyle sapıkça bi düşünce olabilir mi? O kızlar da genelde ajan olur düşünceye de bak! Yatakta avlamak istiyor kendisi! Bunun için "evler" kuruyor zamanında. Buna şahit olan subaylarımız da var.

Çocuklara dağıttığı kitaplarında yazılanlarda "Tanrı'ya yalvarırım ki Bu güzel şehir Müslümanların eline geçmesin!" bu sözler nedir? Kitabın devamında "ben keşke Meryem ana olabilsem" sözleri yer alıyor. Bu sözleri kim yadırgayabilir, böyle hata mı yapılır? Bu kesinlikle kasıtlıdır!

TV çok büyük kitlelere ulaşıyor ve büyük kitleler bunu izledikten sonra Türkan Saylan'ı büyük kahraman zannedecek. Zaten "kahraman" ilan eden çok insan var. Ama şartlanmamış kişiler bari bi fikir edinebilir!

Şimdi bir kez daha soruyorum bunlar nedir? Savunulacak neresi vardır ve İstihbarat'ın raporları nasıl yalanlanabilir?

İşte videoda her şey kayıtlı:
(Düzeltme:anlaşılmaz biçimde Türkan Saylan videoları dailymotion'dan kaldırılıyor. Banu Avar'ın Türkan Saylan konusunu açığa kavuşturduğu videoyu ekliyorum.1.dakikanın sonundan itibaren Türkan Saylan'ı ve amaçlarını anlatıyor. Diğer ses kayıtları daily motion'da olmadığından youtube'dan aynı videoyu ekliyorum!)


Bu şarkıyı da paylaşmadan yapamıyorum!

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.