Putin ve Evi


Dün Dünya Gündemi'ne bir fotoğraf düş(ürülmüş)tü. Putin her zamanki o güçlü, kaslı ya da silahla olan fotoğraflarının aksine bu sefer insani ve daha sade bir görüntü çiziyordu. Hatta bazılarına göre fazla mütevazi ya da görgü sınırlarının altındaydı. Putin'in evinde hala tüplü televizyon olması bütün dünyayı şaşkına çevirmişti.

Aslında öncelikle "Yıl 2010 hala tüplü tv mi?" yerine "Yıl 2010 Rusya'da hala eve giderek mi sayım yapılıyor?" denmeli. Ülkemizin bu konuda çok daha ileri olduğunu görmek güzel.

Düne kadar biz "bizde televizyon yoktu, komşuya giderdik renksiz televizyon izlemeye. O da sadece TRT vardı" diyen bir neslin çocuklarıyız. Bugün gelinen noktada LCD - Plazma ayrımını bilmeyen pek çok vatandaşa sahibiz (ben de bunlar içindeyim) ve hatta en alt gelir seviyesinin bile (o lanet krediler sayesinde) evinde 3B televizyonlar bulunmakta.

Putin'in bu durumu siyasi görgüsüzlük olarak nitelendirilmiş bazı yerlerde. Ancak bu bir ihtiyaç meselesidir, televizyonla görgüsüzlük olacağını ben düşünmüyorum. Orta halli bir aile olarak hala daha o yeni nesil televizyonlara para bayılmıyoruz çünkü gereksiz bir harcama görüyoruz. Putin'i de bu yüzden midir bilmem ama bu konuda tebrik ediyorum. Kanımca da ona "görgüsüzlük" sıfatını takanlar Rus karşıtı medyada yer alıyorlardır.

Tabii ki Rus Toplumunu bilemeyiz ancak bizim toplum için değerlendirildiğinde bu "mütevazilik" iyi bir seçim yatırımı olabilirdi. Bizim ülkemizde standartları biraz yükselten hemen "eski" neye sahipse değiştirdiği için ve standartları yüksek olan hiç kimse bu tarz şeyleri kullanmadığından bi garip geliyor bizlere.
Bence bu bir seçim meselesidir. Görgüsüz olan Putin değildir.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.