Bir Ölüm Haberinde Kapitalizmin Resmi


Şimdi anlatacağım (dikkat çekeceğim) şeyi gördüğümde bir ölüme "Allah rahmet eylesin" dedikten sonra "şuna bak. Adam ölmüş Milliyet gazetesi haberin altında hala nelerin peşinde" deyip geçiyordum ama bu resmi herkes görmeli diye düşündüm.
Allah rahmet eylesin Onur Bayraktar isminde bir oyuncu ölmüş. Haberi veren Milliyet Gazetesi internet sitesinde haberin altına motor kazasında öldüğü için "Güvenli sürüşün sırlarını öğrenmek için tıkla"yı konduruvermiş. İlk bakışta adamın ölümünden reklam yapıyorlar dedim, sonra hani belki de insanlara faydalı olmaya çalışıyolardır sandım ve bağlantıya tıkladım. Bağlantı sonrasında en azından Milliyet'in kendi sitesi içinde bir haber çıkacağını sanarken reklam çıktı. Arabam.com'a gitti bağlantı. Güvenli sürüş falan da yoktu. "Satılık Araba İlanları ve Oto Haberleri Türkiye'nin Otomobil Sitesi Arabam.Com'da" başlıklı bir sitede araba ilanları vardı. Yani orda bir ölüm var ve Milliyet hala bi şeylerin reklamı peşinde!!!

Yanlış anlaşılmasın yandaki reklamlara değil tepkim, onları her haberde tek tek düzenleyemezler ama bu alttaki düzenlenir bence.

Ne bileyim işte garibime gitti be. Böylesi de saçma geldi, olmaması gerekmez miydi? Açıkçası vahşi kapitalizmin bu kadar her yerimizi sardığına şaşan bir Anadolu gencinin yazısı/tepkisi bu! Onlara neydi ki, "amaan ölen ölmüştü işte". Belki de "otomatik reklam atıyor" der site yönetimi buna verilecek bir tepki karşısında. Bu ayıplarını afişe etmek bana zor gelmeyecek! Milliyet ne diyeyim ki sana?
Haberi görmek için tıklayınız.

Tam da bitirecekken sormadan edemedim; peki ya cinsellik içeren bir ölüm olsaydı? Çıplak kadın resimlerinize yönlendiren bir bağlantı koyar mıydınız oraya? Hiç de şaşırmazdım.

Son olarak oyuncuya Allah rahmet eylesin.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.