Şimdiki Gençler!


Babamın işi gereği bayrama günler kala giyim dükkanımızda bulunurum. Yıllar olmuştur arefe günü nedir ben bilmem. Bilirim de iş olarak bilirim.

Genç dimağlar babasını da kapıp pantolon/gömlek almaya geliyor. 14-19 aralığı falan. Bazı babalar şimdiki gençlikten şikayet ediyor. Şimdinin soldurmalı, taşlamalı, yıkanmış pantolonlarının tuhaflığından bahsediyor. "Şimdi gençler nasıl giyiniyor yahu" tripleri de hepsinde ortak tavırdır.

Şimdiki gençlikte garip giyinenler var, bazıları uçmuş ama biz daha ortalama tiplerden bahsedelim. Şimdinin ortalama kişileri en fazla biraz yırtık olabilecek biçimde giyiniyorlar. Soldurmaları falan da olsun artık. Senden bu çocuğun farkı olsun demi. E ama iyi de babacım (bu baba benim babama değil) şimdi siz de gençliğinizde az mıydınız be? "Arkadaşlar hazır mısınız?" şöyle 970'lere gidelim bakalım. Ne yazık ki gugıl görselimiz bize o imkanları çok sunmuyor kendisine burdan sövgülerimizi gönderiyoruz.O İspanyol paçalar? Küreselleşmenin çok hızlanmadığı o zamanlarda dünyaya ayak uydurmalar? Elvis Presley tipleri her birinizde?
Yapma aga bugünün gençliğine laf etme! Sen de unutma şimdi o günleri? Gel vatandaş şimdi babalarımızın dönemlerin daha fazla resimlerine tıkla.

Genel itibariyle 70 gençliğidir şimdinin babaları. 80 Gençliği de varsa içinde onlara değinmiyorum onların dönemler daha ileriydi. O zaman bırak şimdi bu uslu triplerini. Babama teşekkürlerimi sunuyorum, gayet anlayışlı davrandığı için. Adamın ruhu genç ya.

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.