"..Doğar Doğmaz Ölüm"


Bu ne diyenler olacaktır. EflÂtun film'in logosu yani Onur Ünlü nam-ı diğer Ah Muhsin Ünlü'nün ortağı olduğu film şirketi. Röpörtaj sırasında Onur Ünlü'ye logodan dolayı tepki gösteriyor röpörtajı yapan kadın: “Şuna bak, daha başlar başlamaz ölüm!..”
Onur Ünlü cevaplıyor:
Daha doğar doğmaz öyle değil mi, hanımefendi?

Onur Ünlü temel olarak ölümü çok da ciddiye almaz ve her an gelebileceğinin farkındadır. "Hayat, ölümcül bir hastalıktır" en nihayetinde insanı saran. Ve o da bu anlamsız tepkiye harika cevap vermiştir. Ölüm: "Daha doğar doğmaz..."

Yine Murat Menteş'le röpörtajında Ah Muhsin Ünlü filmlerinde ve hayatında nelerle ilgilendiğini söylerken şöyle diyor: "Esas itibariyle insanın trajik bir yaratık olduğunu düşünüyorum. Samuel Beckett gibi varoluşçu yazarlar da bundan bahsederler, değişmez hakikatin mesajı olarak okuduğumuz Kuran da böyle söyler. Temel olarak, her an ölebileceğini bilmek ile yaşama sevinci arasındaki gerilimle ilgileniyorum. Karakterlerimi bu iki durumun, gerilim hattı üzerinde tutmaya çalışıyorum."

"Her an ölebileceğini bilmek ve yaşama sevinci arasındaki gerilim." Cümleye bakmayı bırak da anlama ve dikkat çektiği noktaya baksana. Hiç bu gerilimi düşündün mü sen?

1 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Oğuzhan Ersümer dedi ki...

Röportaj değil, film gösterimi sırasında benim şahit olduğum bir olay o. Kadın film başlarken diyor başlar başlamaz ölüm diye.

"Daha doğar doğmaz öyle değil mi hanımefendi?" diyen de benim, yazımda.

Oğuzhan Ersümer

http://oguzhanersumer.blogspot.com/2010/04/olum-var-dunya-tuhaf-bes-sehir.html

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.