İbrahim Üzülmez Üzer


Simao Beşiktaş'a gelirken A.Madrid'ten ayrılması üzerine yapılan basın toplantısında ağladı. Kendi ağladı taraftar ağladı. Keza Guti de öyle. Hep düşünürdüm yahu biz niye bu tarz şeyleri yaşamayız ki ya da bizde olsa futbolcumuz ağlar mı ki?. Ağlanırmış. Kaptanın sözleşmesi feshedildi. Başlıkta dediğim gibi üzdü bizi kaptan. Yönetim biraz "fevri" davranmış gibi. Hatasını da kabul etmiş ama çocuk da değil ki "bu kaçıncı kardeşim" denilebilir. Sergen Yalçın "A2'ye falan gönderilseydi" diyor ama koskoca kaptanın onlarla antrenmanlara çıkmasını ne kendi kendine yedirebilirdi ne de bizler buna razı olabilirdik. Böylesi daha mı iyi oldu işte orda da yine çıkmaza düşüyorum.

"Deli" işte adı üstünde. Yaptı yine deliliğini. Takım içindeki dinamikleri bozarsa bundan başka çare yok. Bu hafta futbol ve gözyaşı üzerine gidiyoruz ama bir önceki kayıttaki gibi tekrarlıyorum "buna mecburum!". Ama yine de sormadan edemiyorum çok mu hızlı davranıldı? Bir kere daha olmaz mıydı, kaptan bu sonuçta sıradan biri değil ki. Açıkçası duygusallık da ağır basmıyor değil, mantıklı düşünmek kolay değil ki bunu istemiyorum da zaten!

Şimdi Beşiktaş'a karşı kişisel hırsları olanlar ellerine koz geçtiği için konuşuyorlar. En yakın örnek Sergen! Kahveden alıp gelmişler program yapıyorlar zaten, aynı kahve ağzını devam ettirerek : "Şimdi taraftarı görcem bakalım! Şimdi görcem sahip çıkacak mı!". Sergen taraftarı gazlamaya çalışıyor ve tarafını belirlemeye itiyor. Elbette taraftar sahip çıkacaktır ama doğru üslubu seçerek. Sergen'in isteği taraftarın bu üslubunu belirleyememesi ve önce UEFA Kupası sonra da haftasonu hem de derbi varken taraftarın ortamın gerilmesi. Sergen'in kişisel hırsları Beşiktaş sevgisini aşmıştır! Bu kahve ağzıyla anca Ersin Düzen'le program yaparsın sen Sergen!

Konu saptıkça saptı, "Deli İbo" naptın be abi? Bu gün yazmayı planladığım bir "karikatür krizi" vardı ama İbo her şeyi altüst etti!. Gözyaşları arasında elveda İbo...

0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.