1 Mayıs Siyasi Değil mi Beyler?

Önümüzdeki Maccabi maçında İsrailli oyuncuların ne suçu var bu İsrail hükümeti ve devletinin sorunudur gibi bi yaklaşım var. Dolayısıyla Çarşı'nın tepki göstermemesi için uyarılar var taraftar arasında. İsrailli oyuncuların suçu yok belki tamam onlara tepki gösterilemeyebilir (içinde asker-futbolcu var bu ne hümanizma gerzekliğiyse gerçi) tamam da Türk Bayrağı'nın bile yasaklanması nedir ulan! Her maç açılan bayrak rahatsız mı edecek İsraili? Kendi bayrağımızı yasaklarlarsa da birileri büyük ayıp vardır!


Tepki meselesine gelince dünyanın şahit olduğu zulme tepki göstermeyip "siyasi oyuna gelmeyiz" demek de ne saçmalıktır? Çarşı 1 Mayıs'ta yer aldığında ona ses yok. Noluyoruz beyler orası kreş mi siyasi bir olgu değil mi?

Zulme karşı tek bir pankart bile açılmazsa tanka karşı taş bile atamayız biz, savaşa karşı Beşiktaş da yoktur ortada. Bırakın bu sululukları beyler, ortada bir zulüm var sabit! Hümanzim diyenler, zulme nasıl sessiz kalırlar? Meseleyi AKP-İsrail gerginiliği sananlar var galiba. Meseleyi özetleyelim: Güçlünün güçsüzü ezdiği bir zulüm var ortada. En azından "no war" diye bir pankart bile açılmazsa utanırım Çarşı'dan. Anarşi A'sından utanırım! Ayrıca "Filistinci" tayfadan değilim mümkünse dünyadaki tüm savaşlara karşı bir pankart yapılabilir. Tabi yapılır da emniyet ona da izin vermez açamayız orası da ayrı bi mesele.1 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

tannhauser dedi ki...

asker futbolcu derken, zorunlu askerliğini yapmakta olan elemanlar sanırım. subay değil. bizdeki gibi zorunlu askerlik var israil'de ve süresi de 36 ay, yanlış bilmiyorsam.

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.