Sosyal medya ortaya çıktı çıkalı iyi oldu, herkes birilerini silme, kendisini hakedip haketmeme derdindeymiş.

Modern hayat o kadar sıkışık ve hızlı ki fazlaca insanın hayatımızda olmasından dem vuruyor. Haketmeyenleri silmekten. Hakedip etmemek neye göre karar veriliyorsa? Ne kadar kolay ölçütler var ve haketmeyenleri çıkartıyoruz. Bu ne büyüklük.
Yani bahsedilen olabildiğince dar bir çevre ama biz insanların çok güçlü durduğu bir hayat. Dar çevre ve tek başına güçlü olma vurgusu. Ben duygusu kuvvetli bencil ve güçlü insanlar.

"Ama biz güçlü olmak istemiyoruz ki"*

Gücün kasvetinde kaybolup yitmek, birilerini silmek değil derdimiz. Gönülleri kazanmak ve gönül kırgınlıklarını yok etmek derdimiz.
U.Fidan'a bu yazıyı okuduğumda şöyle bir ek yaptı eklemeden geçemedim:

"Ben gelmedim dava için
Benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir
Gönüller yapmaya geldim"**

Bizim isteğimiz bir Yunus şiiri.

Modernizm reddimiz bu yüzdendir. Bu yüzdendir anlaşılmayışımız, terkedilmişliğimiz, dayatılanları tepmemiz. Bu yüzden "geri kalmışlığımız". Bu yüzden ısrarımız ve iyi niyetli çabamız. Bu yüzdendir hala çocuk kalışımız, İsmail Abi bu yüzden bizim denizimiz.
Bu yüzden "oysa ne sarışın kızlar göz kırpıyor esmer delikanlılara/ne de ortadoğu bir gül bahçesi oluyor."***

*Burak Aksak'ın hediyesi bir "Leyla İle Mecnun" cümlesidir
**Yunus Emre "Gönüller Yapmaya Geldik" şiiri.
***"sarışın kızlar" kısmı Hüseyin Atlansoy'un "İyi Günler İlerde Anneanne" şiirindendir.0 Yorum Karalandı. 'Karalamak' için tıkla:

Blog Widget by LinkWithin

Copyright © 2009 - Karalama Defterim - Tüm Hakları Saklıdır ve kartalizma_okan 'a aittir
Yazılan "bi kaç kelam" a saygı göstererek aktif bağlantı adresi vermeden kopyalama yapmayınız. Blog en iyi Google Chrome ile sonuç verir.